Zákazník není dostatečně informován o dostupnosti zboží

Minulý týden měl pan Dvořák, obchodní zástupce jedné společnosti na jižní Moravě, telefonát od zákazníka. Chtěl vědět, kdy bude zboží, které si objednal před 10 dny, hotové k odeslání. Bohužel pan Dvořák mu nebyl schopen termín dodání sdělit,neboť tuto informaci sám k dispozici neměl, a dokonce neměl ani způsob, jak to rychle zjistit. 

... více
Publikováno: 10/12/2015
Máme vysoké náklady na přepravu

Pan Pracný, vedoucí nákupu a logistiky v nadnárodní společnosti, musí neustále hledat způsoby, jak efektivně meziročně snižovat náklady, a zároveň čelit každodenním změnám. V roce 2014 provozovatel EDI systému oznámil ukončení jeho podpory a zákazník dostal půl roku na to, aby našel náhradní řešení, které by plynule navázalo na současný systém, a zároveň nedošlo k navýšení nákladů v logistice.

... více
Publikováno: 13/8/2015
Máme moc peněz v zásobách

Náš známý pan Nedělka, o kterém jste si mohli přečíst v příběhu Máme vysoké skladové zásoby, neřešil pouze vysoké skladové zásoby. Jelikož jsou vysoké zásoby velice úzce spjaty s tématem vysokého kapitálu, který tak v těchto zásobách vázne, hledal pan Nedělka rady, jak naložit i s tímto problémem. Dost mu pomohl přechod na nový systém, o čemž jsme se zmiňovali posledně, ale zjistil, že možností má stále dost. Díky konzultacím s kolegy z oboru objevil například JIT. Již dříve o tomto principu slyšel, ale nevěnoval mu dostatečně velkou pozornost. Ovšem v situaci, kdy viděl, že zásoby, a s nimi spojený v nich vázaný kapitál, se opravdu dají snížit, chtěl využít všech možností. Začal se tedy o JIT zajímat intenzivněji.

... více
Publikováno: 30/6/2015
Neznáme skutečnou ziskovost výrobních zakázek

Dnes si představíme pana Procházku, manažera střední oděvní společnosti. Denně se potýká s tím samým problémem - jak má do výsledné ceny zakázky správně započíst náklady na zaměstnance? Jak přesně vypočítat a analyzovat hodinové sazby? A přitom moc dobře ví, že právě tyto informace jsou základem pro stanovení kalkulace zakázek, a zároveň pro hodnocení jejich ziskovosti.

 

... více
Publikováno: 3/6/2015

Řešíte ve vaší firmě obdobné problémy?

Pokládáte si podobné nebo dokonce stejné otázky?
Pak jste tu správně!

Zde najdete srozumitelné řešení vašich problémů.